środa, sierpnia 05, 2009

Smakołyk na którym możesz złamać zęba


Ted Noten

Świeże projekty konceptualnego duńskiego designera i artysty Ted Noten'a to mocna dawka humoru. W biżuteryjnych przedmiotach zatopionych w akrylu czai się zawsze jakaś historia. Prace artysty wyrażają wielki dystans do świata, są grą ze stereotypami.Ted Noten: Chew Your Own Brooch 1998
Brosza do nieograniczonej konsumpcji...


Ted Noten: Ice Ball 2007
Naszyjnik spełniający funkcje jakby współczesnego talizmana. Zwykłe przedmioty, a nawet odpadki rzeczywistości nabierają mocy. Stają się nieśmiertelne, a zarazem tworzą jakiś szyfr... zrozumiały jedynie osobie noszącej ów naszyjnik.


Ted Noten: Murdered Innosence 2005
Podtytuł brzmi: "Bad Boy, Good Girl?". Zatopiona sukienka, łuska od naboju i rewolwer stanowią jakby nieopowiedzianą do końca historię. Przedmioty zatrzymane w czasie i przestrzeni celowo drażnią swą jednoznacznością.


Ted Noten: Paraphernalia 2007
Przybory na wyciągnięcie ręki, których nie możesz użyć. To sprzeczność, która daje nam szerokie pole do rozmyślań na temat zamierzeń artysty.


Ted Noten: Lady K bag nr.4 2007
Jedna z bardziej przewrotnych prac artysty. Torebka Prady zamieniona w przechowalnie broni... która właśnie w tym momencie wystrzeliła, a zatem strzela i strzela cały czas.

Brak komentarzy: