niedziela, maja 16, 2010

biżuteryjne refleksje


Naoko Ogawa (Japonia)
Projektanta pracuje w Niemczech. Wykonuje bardzo różnorodną biżuterię. Ostatnio trafiłam na kolekcje jej broszek i pinów z optycznego szkła akrylowego. Seria nosi nazwę LUMINOUS i jest grą odbijającego się światła. Artystkę fascynuje postępujący czas i przestrzeń, zmienność zjawisk, dlatego stworzyła biżuterię, w której światło padające pod różnymi kątami stanowi dekorację.
Ciekawą prezentacje w postaci króciutkiego filmu można zobaczyć tutaj - same zdjęcia nie oddają wszystkich efektów. Niestety nie mam na razie tych zdjęć, ale obiecuję, że je zdobędę.

Za to pokarzę inne warte uwagi prace.


Naoko Ogawa Gathering Jewelry 2007
Oto projekt GATHERING JEWELRY, który daje mam nowy punkt odniesienia. Jest połączeniem ozdoby odwierciedlającej kształt ciała z ubraniem. Naoko w ten sposób tworzy biżuterię ekspresyjną i osobistą, wyrażającą jej nastrój. Dzięki znajomości tradycyjnego japońskiego warsztatu, wykorzystuje plastyczne właściwości metali. By srebrna, bądź aluminiowa blacha mogła być kształotowana palcami musi być cienka, a zarazem trwała.


Naoko Ogawa Drawing 2010


A to seria zatytułowana DRAWING. Sama artystka mówi, że biżuteria jest dla niej swego rodzaju ,,Rysunkiem", który jest nośnikiem uczuć jakie towarzyszą nam w życiu codziennym. Tłumaczy, że kształty mają utrzymywać asymetryczną równowagę, tak jak jest w jej życiu. Lubi ,,rysować" na ciele różnymi rodzajami materiałów.Brak komentarzy: