poniedziałek, lutego 22, 2010

nastroszyć piórka

Jo Gordon: Kiss of Death


To prawda, że natura tworzy najpiękniejsze wzory. Dlatego właśnie kamienie szlachetne i inne surowce naturalne były i są nadal, tak bardzo pożądane. Ich niezwykły urok tkwi w różnorodności i jakiejś wewnętrznej... energii. Stąd częste wykorzystanie tych efektów w biżuterii i innych dodatkach zdobiących ciało. Dzięki walorom malarskim można traktować pióra jako już skończone dzieła ,,sztuki".Anna King (Szkocja): Lippy Basket 2008
Artystka stosuje najróżniejsze techniki i materiały do tworzenia biżuteryjnych obiektów. Zaplatając je jak koszyki dodaje gotowe przedmioty z innych ,,światów". Bawi się fakturami jak i barwami. Raz wplata gwoździe, innym razem guziki z masy perłowej. Tutaj widzimy pracę wykonaną z pawich piór.
źródłoRheanna Lingham: Feather Your Nest Collection

Rheanna Lingham: Peacock Feather Ball Necklace

Rheanna Lingham (Wielka Brytania): Pigeon Wing Shoulder Adornment
Młoda projektantka łączy szlachetne metale z akrylem, porcelaną oraz z piórami. Stworzyła całą kolekcję ozdób i akcesoriów. Jej poszukiwania wywodzą się ze znajomości historii mody jak i jej własnej interpretacji osobistego znaczenia biżuterii.
źródłoUlrike Strempel (Niemcy): Pierścionek 2007
Prace tej artystki wielokrotnie gościły w Polsce w Galerii Sztuki (Legnica). Pierścionek był zaprezentowany na wystawie 16. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej pt. ,,Piękno Absolutne" 2007. Głównym warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest użycie srebra, ale i trafna odpowiedź na zadany temat. W obecnych czasach pojęcie ,,piękna" zaczyna kojarzyć się z czymś miałkim, dlatego myślę, iż szukanie tego pierwiastka w naturze jest jak najbardziej na miejscu.
źródło

Brak komentarzy: